Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Konfiguracja wysyłam z allegro

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
SENIOR
Posty: 6
Rejestracja: 01 mar 2021, 10:02
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Konfiguracja wysyłam z allegro

Post autor: SENIOR »

Wiem, że na forum już ktoś o to kiedyś pytał ale jedyną odpowiedź jaką widzę, to że konfiguruje się jak inne opcje wysyłek.
U mnie problem polega na tym, że udało mi się kiedyś (ponad 2 miesiące temu) skonfigurować One Box dla jednego konta i za cholerę nie udaje się to zrobić dla pozostałych 3 kont.
Nie wiem co robię źle. A może da się z tej jednej konfiguracji wysyłać do innych kont zmieniając tylko te konta?
Proszę o pomoc, bo obecnie na jednym koncie działa wszystko prawidłowo a na pozostałych muszę się logować i generować przesyłki przez allegro, co jest jakąś masakrą :(.
 
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Konfiguracja wysyłam z allegro

Post autor: KD9 »

Dzisiaj, po ponad tygodniowym męczeniu się z wysyłkami z drugiego konta w końcu udało mi się to ustawić. Jest to dosyć nieprzejrzyste w konfiguracji i od razu poproszę pana Marcina, żeby ustawił w niej widoczne na stałe konto Allegro, którego dotyczy konfiguracja.
Czyli: mamy działającą konfigurację dla jednego konta, zapisaliśmy ją jako nową dla kolejnego konta i pozornie wyglądają identycznie, ale ta druga ni cholery nie działa
(Nie można użyć wybranej usługi ponieważ jest ona niezgodna z zamówioną przez kupującego metodą dostawy)Okazuje się, że trzeba odświeżyć Przewoźnika gdzie pojawi się wybór konta - i właśnie tego widoku brakuje w konfiguracji - i potem na nowo wybrać przewoźnika (np. Allegro UPS), Po zmianie konta i wybraniu tej samej usługi wszystko będzie śmigać.
Schowek04.jpg

Może coś jak poniżej plus ewentualnie opisanie przycisku odświeżania Przewoźnika, że dotyczy to także konta Allegro, a nie tylko samej usługi.
Schowek03.jpg


 
Za ten post autor KD9 otrzymał podziękowanie:
SENIOR (10 sie 2022, 08:50)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Konfiguracja wysyłam z allegro

Post autor: PhotoSoft »

Będę planował to całkiem przerobić, aby na jednej konfiguracji przewoźnika działało kilka wybranych kont.
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
SENIOR (10 sie 2022, 08:50)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
SENIOR
Posty: 6
Rejestracja: 01 mar 2021, 10:02
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konfiguracja wysyłam z allegro

Post autor: SENIOR »

Dziękuje, świetnie wyjaśnione :)
Działa ale rzeczywiście roboty z tym ... Przy 6 kontach idzie zgłupieć :)

Pozdrawiam.
Łukasz.
ODPOWIEDZ