Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
WolleAmore
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: WolleAmore »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.

Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 7
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:
...:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.

Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 7 64bit
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:

Witam serdecznie,
mam problem ze zmianą zdjęć/opisów trwających aukcji. 
Dotyczy to aukcji gdzie mam zaznaczoną opcję (wykonane przez allegro):
--------------------
Uwagi do zakupu (wiadomość dla sprzedającego)
Jeśli dodatkowe informacje od kupujących są niezbędne do realizacji zamówienia, możesz dodać miejsce na wiadomość do Ciebie z dodatkowym komunikatem i instrukcją. Kupujący zobaczy ją w momencie finalizacji zamówienia. Pamiętaj, że warianty np. koloru, możesz wystawić łącząc oferty dzięki funkcji wielowariantowości.
Potrzebuję dodatkowych informacji od kupujących - wybieram wymagane pole "uwagi do zakupu" z dodatkową instrukcją.
Wybierz tę opcję, aby otrzymać komplet informacji od kupujących.
----------------------------

Tylko dla tych aukcji, kiedy próbuję dokonać masowych edycji i zaktualizować aukcję na allegro, wyskakuje błąd:
Brak podpowiedzi dla wymaganej wiadomości. (VALIDATION_ERROR)

Czy to błąd EU, czy coś robię nie tak ? Aktualizowałem już wszystko co możliwe w kierunku Allegro ->EU. Wiem, że EU jeszcze nie wspiera tej opcji. Czy to znaczy, że nie mogę obsługiwać tych aukcji przez EU jeżeli mam włączoną tę funkcję ? 
Proszę o pomoc
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
aukcje nie mają uzupełnionego opisu dla tej opcji, więc proszę to zrobić najpierw.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
WolleAmore
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: WolleAmore »

W którym miejscu znajduje się te pole ? W samym opisie ? Szczegółowo przeglądam aukcję i nie mogę tego dostrzec przy żadnym parametrze...
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: PhotoSoft »

Na allegro. W EU tego pola nie ma.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
WolleAmore
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: WolleAmore »

Właśnie na Allegro mam wszystko uzupełnione, a EU widzi błąd. 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: PhotoSoft »

Proszę przesłać logi XML.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
WolleAmore
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: WolleAmore »

Logi przesłane
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: PhotoSoft »

Odpowiedź od allegro:
funkcjonalność wymaganej wiadomości do użytkownika jest dostępna w tym momencie tylko w GUI (na froncie) naszej platformy. Tylko w ten sposób mogła powstać oferta z taką wartością. Funkcjonalność jest testowana w ograniczonej liczbie kategorii. 

w przypadku błędu na froncie prosiłbym, aby Klient zgłosił to w formularzu kontaktowym.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
WolleAmore
Posty: 9
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Błąd aktualizacji opisu/zdjęć w aukcjach z aktywną opcją: wymagane pole "uwagi do zakupu"

Post autor: WolleAmore »

No nic,Allegro jak zwykle "przyjazne" użytkownikom. Dziękuję za próbę rozwiązania tematu. 
ODPOWIEDZ