Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Logi z działań "w tle"

OBOWIĄZKOWO proszę zapoznać się z tematami umieszczonymi tutaj przed rozpoczęciem pracy z programem.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7194
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Logi z działań "w tle"

Post autor: PhotoSoft »

Dostęp do logów znajduje się w prawym dolnym rogu głównego okna:
 
Obrazek

Jeśli korzystasz z mechanizmów działających w tle i zauważysz jakąś nieprawidłowość (któryś mechanizm nie działa albo niesprzedana aukcja została wznowiona z nieprawidłową ilością sztuk), wówczas koniecznie przejrzyj logi "działań w tle".

W logach będą zapisane m.in. informacje o ilości niesprzedanych sztuk jaką zwróciło Allegro (jeśli ustawiliśmy taki tryb autowznawiania) czy dacie zakończenia co pozwoli jednoznacznie stwierdzić ewentualne nieprawidłowości przy wznawianiu zakończonych aukcji.
WAŻNE :!: Dlatego zanim zgłosisz jakikolwiek błąd upewnij się analizując logi czy na pewno leży on po stronie EU, a nie Allegro.
W logach zapisywane są również wszystkie błędy jakie się pojawiają podczas korzystania z EU oraz postępy poszczególnych mechanizmów działających w tle.

Obrazek

Logi są przypisane do poszczególnych modułów co pozwala łatwo je filtrować oraz można dokładnie wybrać z jakiego okresu mają być wyświetlone. Wartość "0" wczyta z bazy wszystkie zapisane, czyli z 30 dni. Komunikaty z błędami są wyróżnione na liście innym kolorem.

Dodatkowo jeśli w treści zdarzenia jest podane ID, wówczas można kliknąć dwukrotnie, aby przejść do edycji aukcji / transakcji, której dotyczy wpis. Tak samo w drugą stronę z poziomu aukcji lub transakcji można wyświetlić przypisane do niej logi:

Obrazek

Obrazek

Zapisywane są również wszystkie komunikaty z błędami, które pojawiają się w oknach dialogowych.

WAŻNE :!: Zapis logów do bazy odbywa się poprzez bufor co 10 sekund, dlatego jeśli pojawi się jakiś błąd konieczne może być odczekanie chwilę, aby po otwarciu okna był widoczny na liście. Dzięki takiemu zapisowi zmniejszone jest obciążenie bazy przy pracy sieciowej.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ