Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Błąd przy puszczaniu paragonów

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
ogrod_marzen
Posty: 27
Rejestracja: 20 paź 2017, 08:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Błąd przy puszczaniu paragonów

Post autor: ogrod_marzen »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.

Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak 
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 7
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:
...


Witam, od jakiegoś czasu sporadycznie pojawia mi sie losowo błąd przy puszczaniu paragonów, serwis kasy twierdzi że błąd pochodzi od programu który wysyłane dane do drukarki, przy próbie zrobienia logów nie zapisuje w ogóle danych - nie wiem czy takie dane są zapisywane z kasy? poniżej dołączam zdjęcia błędów, kasa to emar tempo 3 

https://gyazo.com/3ba60999b7d524c139783bbf7a799c40
https://gyazo.com/735e5317c94cc42bae2a72c627bbf669

Po takich błędach paragon zostaje anulowany. Stawka VAT nie jest zmieniana, rabat również nie jest udzielany.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Błąd przy puszczaniu paragonów

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
wygląda na to, że nabija się na paragon produkt, który miał wcześniej inną stawkę VAT.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ogrod_marzen
Posty: 27
Rejestracja: 20 paź 2017, 08:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Błąd przy puszczaniu paragonów

Post autor: ogrod_marzen »

Problem dotyczy sprzedaży na  Allegro, na portalu nie mam przypisanej stawki podatku, wszędzie używam 8% i tak domyślnie dla produktów jest ustawione w EU, dla przesyłek mam 23%. Z tego co zauważyłem ostatni przypadek miał miejsce na koncie gdzie kopiowałem aukcje z innego konta. Będę monitorował sytuacje przy następnym takich przypadku 
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Błąd przy puszczaniu paragonów

Post autor: rafalleczek »

Witam. To raczej na 100% to taka sytuacja - miałem już parę razy taką sytuację przy ręcznym dodawaniu produktów. Jak raz puścisz na kasę produkt z inną stawką to już poźniej nie pozwoli Ci nabić z prawidłową. Trzeba zmienić nazwę produktu - gdyż kasa na tej podstawie je rozróżnia. 

Pozdrawiam
 
RZ
ODPOWIEDZ