Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Tworzenie własnych skrótów klawiszowych

OBOWIĄZKOWO proszę zapoznać się z tematami umieszczonymi tutaj przed rozpoczęciem pracy z programem.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7054
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Tworzenie własnych skrótów klawiszowych

Post autor: PhotoSoft »

EU posiada chyba jedyny w swoim rodzaju taki mechanizm, a przynajmniej nigdy nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem w innych aplikacjach :mrgreen:

Obrazek

Zasada działania jest banalna. Polega na trzymaniu wciśniętego klawisza "Ctrl" oraz kliknięciu prawym przyciskiem myszki na dowolny przycisk interfejsu lub element menu, do którego chcemy przypisać własny skrót.
:idea: Usuwanie skrótu odbywa się podobnie jak jego przypisywanie z tą różnicą, że trzeba trzymać wciśnięte klawisze "Ctrl + Shift".
Może to być etykieta do oznaczania aukcji kolorem, sekcja w menu do przeniesienia zaznaczonych transakcji, szablon wydruku, a nawet konkretna konfiguracja funkcji "Pakuj".

Obrazek

Skrót musi składać się z klawisza podstawowego oraz opcjonalnie modyfikatora (Ctrl / Shift / Alt). Można również przypisać klawisz dodatkowy co pozwala na stworzenie skrótu składającego się z dwóch kombinacji, np. "Ctrl+F, G" - daje to nieograniczone możliwości konfiguracji.

Obrazek
:idea: Nie każdy na pewno spotkał się ze skrótami w postaci "Ctrl+F, G". Taki zapis oznacza, że najpierw musimy wcisnąć pierwszą kombinację skrótu, czyli "Ctrl+F", a potem samo "G" - już bez "Ctrl". Taki skrót wywołuje się zawsze w dwóch etapach.
Jeśli jakaś kontrolka będzie miała przypisany skrót utworzony przez użytkownika, wówczas jego etykieta będzie dopisana do kontrolki (można to wyłączyć w ustawieniach).
:idea: Aby sprawdzić listę skrótów utworzonych w danym oknie, należy przejść do zakładki "Ustawienia -> Konfiguracja -> Ogólne", gdzie są również opcje dodatkowe.
Część funkcji posiada domyślnie przypisane przeze mnie skróty jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby je nadpisać. I tak np. "F12" do uruchomienia funkcji "Pakuj" można zamienić np. "F8", a "F12" przypisać do innej opcji w oknie edycji transakcji.

Jest również możliwość przeniesienia utworzonych skrótów na inne stanowisko podłączone do bazy. W tym celu, należy skorzystać z opcji synchronizacji ustawień w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Synchronizacja".

Obrazek
WAŻNE :!: Mechanizm przypisywania skrótów bazuje na nazwach kontrolek oraz okien, które nie są widoczne dla użytkownika. Może się tak zdarzyć, że przy kolejnych aktualizacjach zajdą jakieś zmiany w interfejsie i konieczne będzie ponowne utworzenie części skrótów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wówczas pojawi się stosowny komunikat, że nie znaleziono kontrolki przypisanej do wybranego skrótu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ